Smiley face
Sestdiena, 25 Janvāris 2014 18:59

Par frizieru mākslu

Rate this item
(1 Vote)

 

Skaista frizūra, kopti mati, pareizā krāsu izvēle ir katra cilvēka panākumu ķīla. Matu sakārtojums kopā ar ārējo izskatu sniedz sākotnējo priekšstatu par cilveku. Tāpēc saviem matiem ir nepieciešams pievērst pietiekoši lielu uzmanību.

Kopts un kārtīgs ārējais izskats vienmēr ir bijis un būs pieprasīts kā no cilvēces vājās, tā arī no stiprās puses. Frizūra ir ārēja skaistuma svarīgākais atribūts, tādēļ pēdējos gados skaistumkopšanas salonu un skaistuma studiju frizieru pakalpojumi kļuvuši ļoti populāri.

 

FRIZIERU MĀKSLAS VĒSTURE

Frizieru mākslas dibinātāji ir senie ēģiptieši. Viņi krāsoja matus ar hennu, bālināja tos, veidoja ilgviļņus ar dzelzs stieni "Kalamis”. Dižciltīgie vīri savas galvas skuva, bet sievietes īsi grieza matus ¬¬ karstā klimata dēļ. Ēģiptē parādījās pirmās parūkas. Senie ēģiptieši bija lieli meistari parūku mākslā, viņi prata veidot neparasti skaistas un elegantas frizūras. Senie meistari krāsoja matus un atsevišķas šķipsnas, uztina un pina, rotāja tos ar sudraba un zelta stīpu, tiaru, lentām un ziediem.

friziermāksluSenie grieķi noveda frizūru līdz perfektai vienkāršībai – ritmiskajiem matu viļniem, astei uz pakauša, rotu izsmalcinātībai. Grieķu frizieri veidoja no gariem matiem konusveidīgus mezglus, pieri rotāja ar nelielām cirtām.

Senā Roma parādīja pasaulei greznību, dodot frizieriem vaļu fantāzijai. Tieši senie romieši sāka izmantot papildinājumus no matiem cirtas veidā.
Frizieru māksla sasniedza uzplaukumu XVI gadsimta beigās, XVII gadsimta sākumā. Laikmetam raksturīgie baroka un rokoko mākslas stili tika atspoguļoti frizūrās, kas kļuva neparasti daudzveidīgas un sarežģītas. XVIII gadsimta beigās, dzenoties pēc greznības, no matiem sāka būvēt kuģus, torņus, grozus ar augļiem... Šīs frizūras nostiprināja uz speciāliem stiepļu karkasiem. Tik sarežģītiem matu sakārtojumiem bija vajadzīgi prasmīgie meistari, tādēļ tika dibinātas pat frizieru mākslas akadēmijas.

Reālo apvērsumu frizieru mākslas vēsturē radīja divi izgudrojumi. 1882. gadā francūzis Marsels Gatlu izgudroja knaibles karsto ilgviļņu veidošanai. Bet 1904. gadā vācietis Karls-Ludvigs Nesslers izgudroja ķīmiskos matu ilgviļņus, kas saglabāja savu formu pusgadu un tika nosauktas par "permanentu". Taču īpaši iecienīts permanents kļuva tikai XX gadsimta 20.-30. gados, kad sievietēm radās iespēja pilnībā novērtēt tā praktiskumu.

XX gadsimta 60. gados modē atkal parādījās parūkas, un frizūras kļuva vairāk monolītas uzķemmēšanas dēļ. Matu sakārtojumā bija vērojama apjoma tendence, trūka smalko detaļu.

Septiņdesmitajos gados mode uz parūkām un apjomīgām frizūrām aizgāja, bet atgriezās neliela apjoma matu sakārtojums ar ģeometrisko griešanu. Kļuva populāras frizūras ar izlaistiem matiem, brīvi kristošie blondie mati uz ilgu laiku ienāca modē.

Zinātniski-tehniskā progresa attīstība veicināja izmaiņas arī frizieru mākslā, parādījās jaunas iespējas frizūru modelēšanā un matu kopšanā, matu veidošanas preparātu un instrumentu pilnveidošanā.

FRIZIERU PAKALPOJUMI

Mati ļoti efektīvi pasvītro sievišķību. Katras sievietes sapnis ir dzīvas un spīdīgas matu cirtas, bet ideāls matu griezums padara par neatvairāmu vīrieti. Lai panāktu efektīvu rezultātu, nepieciešams regulāri pieteikties profesionālajai aprūpei un izmantot frizieru pakalpojumus.

Šodien ar vārdiem "frizieru pakalpojumi" saprot matu griešanu un ieveidošanu, krāsošanu dažādos toņos, šķipsnu krāsošanu, masku un ārstnieciskā balzāma uzklāšanu uz matiem un galvas ādas, vakara frizūru modelēšanu. Un, protams, arī frizieru profesionālos padomus par galvas ādas un matu kopšanu.

Frizieru pakalpojumi, pirmām kārtām, ir dažādi matu griezumu veidi – sieviešu, vīriešu un bērnu. Pieteikties frizieru pakalpojumiem nozīmē mainīt savu ārējo izskatu, pacelt garastāvokli un varbūt arī izmainīt kaut ko savā dzīvē. Klients skatās uz matu griezuma rezultātu no diviem aspektiem – vai man piestāv, un – vai viegli ieveidot. Meistars sākumā apspriež ar klientu gala rezultātu un detalizēti paskaidro, kā ieveidot jaunu frizūru.

Vīriešu matu griezumsSieviešu matu griezumsVĪRIEŠU MATU GRIEŠANA. Tā ir tehnoloģiski sarežģītāka nekā sievietēm, tādēļ griezt matus vīriešiem ir grūtāk. Tikai profesionālim pa spēkam izpildīt īsu vīriešu matu griezumu tā, lai tas pasvītrotu stāju un individualitāti. Pašreiz skaistumkopšanas salonos ļoti pieprasīta bārdu un ūsu mākslinieciskā noformēšana. Tā papildina tēlu kopumā. Pareizi izpildītais kantējums var koriģēt sejas, deguna un lūpu formu.

SIEVIEŠU FRIZŪRAS. Sieviešu matu griezuma meistarībai veltīti daudzi žurnāli mūsdienu frizieru pakalpojumu jomā, bet palīdzēt atklāt savu īpašo skaistumu, pasvītrot sejas priekšrocības un noslēpt trūkumus, izvēlēties pareizo frizūru un matu krāsu – uzdevums nav no vieglajiem. Taču risinājumu atrast var. Skaisti kopti mati ir puse no Jūsu panākumiem. Veselīgiem matiem ir cēla krāsa, matu veselība pēc krāsošanas ir atkarīga no meistara profesionalitātes. Salona "IRENA" meistari darīs visu, lai pasvītrotu Jūsu individualitāti un pilnveidotu Jūsu tēlu.

matu griezums meitenēm

 ZĒNU MATU GRIEŠANAmatu griezums zēniem. Īsta vīrieša audzināšana sākas bērnībā. Atvediet Jūsu dēlus! Mazie vīrieši, zēni un pusaudži – mūsu mīļākie viesi. Izdarīt modernu matu griezumu, skaisti ieveidot matus – tas viss ir iespējams salonā "IRENA".

MATU GRIEŠANA MEITENĒM. Jauno dāmu matu griezums ir frizieru meistarības īpašs veids. Daudzas māmiņas stipri pārdzīvo par to, ka meita grib nogriezt bizītes. Bet bērni aug un grib kaut ko jaunu. Psiholoģiski ir svarīgi gan bērniem, gan vecākiem, lai pirmais matu griezums būtu veiksmīgs. Bet kāpēc tikai pirmais? Mūsu meistari ir ļoti uzmanīgi pret jauniem klientiem, mēs vienmēr gaidām jaunās dāmas mūsu salonā „IRENA”.

 

matu veidošanaVakara frizūraMATU IEVEIDOŠANA. Jebkuram matu griezumam vajag piešķirt formu – ieveidot. Matu ieveidošana ir pakalpojums, kuru izmanto gandrīz katra sieviete. Mūsu salons piedāvā jebkuras sarežģītības matu ieveidošanu: ikdienai, svētkiem, vakaram un kāzām. Tā ietver sevī ne tikai fiksāciju un formas piešķiršanu, bet arī matu kopšanu un ārstēšanu.

Vakara frizūra. Šai procedūrai tiek izmantoti visefektīvākie un stabilākie fiksācijas līdzekļi: lakas, putas, želejas, losjoni, fiksatori, vasks. Ieveidoti mati vienmēr izskatās efektīvi. Jūs, protams, varat ieveidot matus arī mājas apstākļos, taču friziera profesionālā pieeja izdarīs Jūs par neatvairāmu, pasvītros Jūsu individualitāti un sejas formu, vai arī izmainīs to, pareizi izvietojot akcentus. Pievilcīga frizūra atspoguļos Jūsu stilu un prasmi sajust mūsdienu modes tendences.

Īpašu uzmanību ir pelnījis tāds frizieru pakalpojums, ka matu KRĀSOŠANA. Krāsojot matus patstāvīgi, Jūs varat saņemt pavisam negaidītus rezultātus. Daudztoņu krāsošana, krāsošana pa šķipsnām, vienā tonī, tonēšana pēc matu krāsošanas, sirmuma krāsošana, balināšana - visi krāsošanas veidi prasa speciālu sagatavotību un zināšanas, kuri ir mūsu salona „IRENA” meistariem. Pēc klientu lūgumu krāsošanai var izmantot dabiskas krāsvielas: hennu un basmu.

Sievietēm, kas vēlas izdaiļot savu galvu ar vieglām sprogām vai draiskām cirtām, derēs tāds pakalpojums, kā ĶĪMISKO ILGVIĻŅU veidošana. Reto matu īpašniecēm meistari var piedāvāt apjomīgus ilgviļņus.

matu laminēšanaLielisks sasniegums frizieru pakalpojumos ir matu LAMINĒŠANA. Laminēšanas brīdī katrs matiņš tiek pārklāts ar speciālo plēvīti un aizlīmēts. Tādā veidā tas tiek aizsargāts no ārējās ietekmes. Plēvītē ir uzturvielas, kas baro matu. Turklāt laminēšana piedod matiem apjomu un veselīgu spīdumu.

Kopti, veselīgi un skaisti mati ir sievietes un vīrieša dabisks rotājums. Pareizi piemeklēta matu krāsa, griezums un veidojums var izdevīgi pasvītrot Jūsu sejas vaibstus un noslēpt trūkumus. Savu meistaru var meklēt ilgu laiku (kā izvēlēties frizieru) , griežoties pie dažādiem frizieriem un aizejot no tiem ar vilšanas sajūtu. Salons "IRENA" piedāvā šīs problēmas risinājumu. Mūsu meistaru profesionalitāte un uzmanība, patīkama un labvēlīga atmosfēra padarīs Jūsu vizīti pie friziera par īstu baudu. Pēc pirmā apmeklējuma Jūs noteikti kļūsiet par mūsu pastāvīgo klientu. Mūsu kolektīvs garantē, ka Jūs aiziesiet no salona „IRENA” pilnīgi apmierināti!

Pastāvīgi tiek rīkotas akcijas, ar kurām Jūs varat iepazīties mūsu mājas lapas sadaļā „AKCIJAS” un mūsu salona lapā Facebook. Tuvāk iepazīties ar cenām Jūs varat mājas lapas sadaļā „Cenrādis”.

Saņemt plašāku informāciju un pierakstīties pie mūsu meistariem Jūs varat pa tālruņiem skat. Kontakti.