Smiley face
Piektdiena, 24 Janvāris 2014 16:59

Viss par manikīru

Written by 

Lai atšķirtos un izceltos no pārējiem, cilvēks vienmēr ir centies sevi izdaiļot. Viens no veidiem, kā to izdarīt, ir manikīrs.

Jau no senseniem laikiem liela uzmanība tika veltīta roku kopšanai. Senāko manikīra komplektu atrada netālu no Bābeles torņa, tas bija pagatavots no tīra zelta, apmēram 3200. gadā p. m. ēras.

Nagu garums, to krāsa apkārtējiem stāstīja ļoti daudz par pašu cilvēku. Piemēram, faraoniem un viņu piederīgajiem bija gari nagi, viņi tos krāsoja ļoti košās krāsās, sarkanajos un terakota toņos. Turpretī viņu vergiem nagi bija īsi nogriezti un pārklāti ar kādu pavisam gaišu toni. Senajā Ķīnā nagu krāsu maisījumu pagatavoja no bišu vaska, želatīna, gumijarābikas un olām. Slavenā Kleopatra savus nagus krāsoja ar hennu. Starp citu, viņa bija arī pirmā, kas veidoja rakasgrāmatu par ķermeņa kopšanu un nagu krāsošanu.Laika gaitā mainījās pati mode un priekšstati par to. Jau 16. gadsimtā par krāsotiem nagiem varēja būt apsūdzētam buršanā un maģijā. Parīzietes pirmās atrada izeju - viņas nogrieza nagus pavisam īsus un sāka tos pulēt ar zamšādas spilventiņiem. Tomēr vēlme izdaiļot sevi ņēma virsroku, un vecais labais manikīrs atkal atgriezās! Pirmie manikīra komplekti parādījās pateicoties karalim Lui Filipam, kuram vajadzēja noņemt iekaisušo pirksta ienadzi, un pēc šīs mazās operācijas viņa ārsts izstrādāja nagu kopšanas komplektu.

 20. gadsimta sākumā māksla izrotāt nagus sāk nostiprināt savas pozīcijas, parādās dažādu krāsu nianses un lakas sāk iepakot ērtās pudelītēs. Progress nekad neapstājas, parādās ne tikai dažādi jauni krāsu toņi, bet arī speciālie bāzes pārklājumi zem krāsainām emālijām, stiprinātāji, kas ilgāk saglabā uzklāšanas skaistumu. Tiek izstrādātas jaunākās tehnoloģijas, kas ļauj pagarināt un nostiprināt nagus. Mainās arī nagu plāksnes forma – asa, pusapaļa, taisnstūrveida.

Manikīrs ir ilgstošs process, kosmētiskā procedūra, kura paredz rokas pirkstu nagu, pašu pirkstu un roku apstrādi.

Manikīrs ietver:Manikīrs

 • nagu kopšanu, pulēšanu un nagu formas veidošanu;
 • nagu un roku ādas mērcēšanu;
 • roku masāžu;
 • rotājumu ar nagu laku, strāziem un citu;
 • dažādus nagu pieaudzēšanas veidus.

Nagu kutikulas apstrādā divejādi – tās apgriežot ar speciālu instrumentu, knaiblītēm, vai arī atbīdot ar koka kociņu. Šim nolūkam izmanto arī speciālu elektrisko ierīci - multifunkcionālo manikīra aparātu.

Izšķir vairāk nekā 16 manikīra veidus. Daži no tiem:

 • Klasiskais manikīrs: kutikulu apgriež ar speciālām knaiblītēm.
 • Eiropas vai ekspresmanikīrs: kutikulu neapgriež, bet atbīda ar koka kociņu.
 • Franču manikīrs atšķiras ar lakas uzklāšanas veidu - bezkrāsaino vai caurspīdīgo laku uzklāj uz naga plāksnes, bet balto uz ārējās naga maliņas.
 • Nagu dizains (nail-art): nagu mākslinieciskā noformēšana.
 • Manikīrs ar “Shellac” hibrīdlaku: CND patentētā UV3 tehnoloģija. Līdzīgi jebkurai profesionālajai manikīra procudūrai „Shellac” sistēma iekļauj pamatlaku, krāsaino laku un līdzekli lakas nostiprināšanai. „Shellac” lakas katra kārta tiek apstrādāta ar lampu UV, tas nodrošina acumirklīgu lakas nožūšanu. Šī manikīra tehnika un UV lampa nodrošina nevainojamu krāsu un spīdumu dažas nedēļas un lakas noņemšanu desmit minūtes.
 • Amerikāņu manikīrs: nagu lakas krāsas un lūpu krāsas saskaņošana.
 • SPA manikīrs paredz atbilstošas spa procedūras - mērcēšanu, kutikulas likvidēšanu ar kociņu, roku masāžu, masku rokām, nagu pulēšanu, pārklāšanu ar speciālo laku.
 • Japāņu manikīrs: dabīgo komponentu izmantošana nagu atveseļošanai.

Rokas un mūsu manikīrs var "pastāstīt" gandrīz visu par mums: par vecumu, veselību, darbu un paradumiem. Koptās rokas ir katras sievietes nepieciešamība.

Vīriešu manikīrs Starp citu, koptie nagi un rokas ir ne tikai sievietes privilēģija. Galu galā, tie ir katra cilvēka vizītkarte. Izskatam ir nozīmīga loma biznesa komunikāciju dibināšanā. Tāpēc arvien biežāk manikīram piesakās vīrieši. Tāpat kā jebkuram citam pakalpojumam, vīriešu manikīram ir savas tehnoloģiskās īpatnības un psiholoģiskais smalkums.Vīriešu manikīrs ir eksāmens manikīra meistārei, jo tā galvenais princips ir nevainojama kvalitāte un nagu dabīgs izskats pēc procedūras.

Neatkarīgi no tā, vai Jūs esat sieviete, vai vīrietis, vai Jums ir īsi vai gari nagi, nolakoti vai nē, rokām jābūt nevainojamā stāvoklī. Rokām jāvelta ne mazāk uzmanības, kā sejai vai matiem.

 Mūsu salonā Jums būs pieejami visi manikīra pamatveidi. Mēs izdarīsim visu, lai Jūsu rociņas vienmēr būtu skaistas un labi koptas. Gaidīsim Jūs mūsu salonā „Irēna”.

Pastāvīgi tiek rīkotas akcijas, ar kurām Jūs varat iepazīties mūsu mājaslapas sadaļā AKCIJA un mūsu salona lapā Facebook. Tuvāk iepazīties ar cenām Jūs varat mājaslapas sadaļā Cenrādis.

Saņemt plašāku informāciju un pierakstīties pie mūsu meistariem Jūs varat pa tālruņiem skat. Kontakti.