Pedikīrs

AparatpedikīrsKarstajā vasarā sievietes vēlas valkāt atvērtos apavus. Iešļucenes, sandales, basaines ļauj ne tikai baudīt vēsumu, bet arī demonstrēt savas koptās kājas. Tomēr ne katrai sievietei ir veselas un skaistas kājas un nagi, tādēļ daudzas kautrējas valkāt tādas kurpes un slēpj savas kājas no svešu acīm. Lai atveseļotu kājas un nagus, kā arī piešķirtu tiem pievilcīgu izskatu, nepieciešams pedikīrs.

Nosaukums “Pedikīrs” ir cēlies no latīņu vārdiem: “pes” – “kāja” un “curo” – “aprūpe”. Kā manikīra, tā pedikīra sākumi meklējami sirmajā senatnē.

Pedikīra izcelsmes valsts ir senā Ēģipte. Jau tajos laikos cilvēki zināja, ka kājas pēda ir ļoti svarīga zona, kura atbildīga par iekšējo orgānu darbu, tādēļ blakus estētiskajai lietas pusei svarīgu vietu ieņēma arī medicīna. Kāju aprūpe paredzēja ādas uzturēšanu labā stāvoklī un masāžu, kas uzlabo asinsriti. Dižciltīgie ēģiptieši bērzēja pēdas ar aromātiskajām eļļām, barojot kāju ādu un saglabājot to maigu un gludu. Kāju masāža un vannošana kļuva par ikvakara rituālu, obligāto ķermeņa higiēnas noteikumu.

Zināms, ka slavenā cariene Kleopatra, kuru joprojām uzskata par sieviešu skaistuma etalonu, uzturēja veselu vergu štātu, atbildīgu par viņas kāju skaistumu. Vergi masēja Kleopatrai kājas ar aromātiskajām eļļām un žāvēja ar pāvu spalvām.

Aristokrātiem, kuri valkāja galvenokārt atvērtas kurpes, ļoti svarīgs bija ārējais izskats. Tajā laikmetā, atzīstot pārākumu, biežāk skūpstīja kājas nekā rokas. Lai pasvītrotu savu dievišķo izcelšanos un pārākumu par zemākstāvošajiem, seno ēģiptiešu aristokrātija iekrāsoja plaukstas, pēdas un nagus ar dārgām dabiskām krāsvielām, ieskaitot mums pazīstamo hennu. Jo uzkrītošāka bija ādas un nagu krāsa, jo augstāko stāvokli ieņēma to īpašnieks. Vergiem bija atļauts izmantot tikai gaišus pasteļa toņus.

Senie romieši arī zināja par kāju aprūpes labvēlīgo ietekmi uz visu organismu kopumā. Tas izskaidrojams ar to, ka pēdās atrodas refleksogēnie punkti, kuru stimulēšana uzlabo iekšējo orgānu darbību.

Senajā Ķīnā pedikīrs bija atļauts tikai augstākām amatpersonām. Viņas rūpējās par higiēnu un krāsoja nagus ar spilgtu krāsu. Jo spilgtāk nokrāsoti nagi, jo augstāks statuss sabiedrībā.

Diemžēl, viduslaikos uzmanība pret savu ķermeni pārvērtās par brutālo „miesas apspiešanu”. Un, protams, ne begātajiem, ne vienkāršajiem pilsētniekiem un zemniekiem ne prātā nenāca rūpēties par kāju skaistumu un veselību.

Pedikīra triumfējošā atgriešanās eiropas aristokrātijas istabās sākās Renesansas laikā. Pedikīrs tika atzīts par svarīgu ķermeņa kopšanas elementu. Gadu gaitā tas kļuva arvien populārāks, nemītīgi attīstījās, uzlabojot kāju un nagu kopšanas tehnologijas.

Mūsdienās pedikīrs spēris milzīgu soli uz priekšu. Pedikīra higiēna šodien stipri atšķiras no senatnējā, bet dekoratīvā daļa nebeidzas tikai ar vienkāršu lakas pārklāšanu. Ļoti populāri kļūst zīmējumi kā uz roku, tā arī uz kāju nagiem – tā saucamais nail art. Ir vairāki pedikīra veidi: klasiskais, eiropas (eksprespedikīrs ), aparātpedikīrs, spa- pedikīrs un permanentais.

Visu mūsdienu metožu pamatā ir KLASISKAIS (apgriežamais) PEDIKīRS. Tā procedūru komplekss ievērojami uzlabo kāju vispārējo stāvokli, tāpēc klasiskais pedikīrs ir vispieprasītākais arī šodien. Pedikīru sāk ar kāju ādas mērcēšanu vanniņā ar jūras sāls vai zāļu piedevu. Pēc vannošanas meistars veido nagu formu, apgriež kutikulu ar knaiblītēm, noņem tulznas un varžacis. Uz pēdām uzsmērē mitrinošo krēmu un kārtīgi iemasē. Beigās nagus pārklāj ar laku. Pedikīra meistaram jābūt augsti kvalificētam speciālistam, jo darbs ir saistīts ar klienta pēdu apstrādi ar griežamajiem instrumentiem.

Atšķirībā no klasiskā pedikīra EIROPAS PEDIKĪRS (EKSPRESPEDIKĪRS) tiek veikts bez vannas un griežāmo instrumentu izmantošanas: nagu gultni apstrādā ar speciālo līdzekli kutikulas mīkstināšanai un likvidēšanai; kutikulu atbīda ar apelsīna kociņu; nagiem piesķir formu; pēdas apstrādā ar speciālo skrubi un sabiezējušo ādu noņem ar slīpējošo lāpstiņu; uz pēdām uzsmērē barojošo krēmu un iemasē to; nagus pārklāj ar laku. Eksprespedikīrs ir pilnīgi drošs, jo kutikula un sabiezējusi āda tiek noņemta bez griežamiem instrumentiem.

APARĀTPEDIKĀRS paredz speciālās aparatūras izmantošanu ar frēžu komplekta rotāciju. Kāju ādas apstrāde un kutikulas noņemšana tiek veikta ar dažāda diametra slīpējošiem uzgaļiem. Šī metode ļauj maigi un saudzīgi rūpēties par pēdu stāvokli, izslēdzot traumas. Aparātpedikīru izpilda tikai uz sausas ādas.

SPA-PEDIKĪRA metode ietver kāju skrubja izmantošanu, masku, masāžu, dažādu līdzekļu izmantošanu, lai nodrošinātu ne tikai veselīgu izskatu jūsu kājam, bet arī relaksāciju un atpūtu procedūras laikā.

PERMANENTAIS PEDIKīRS ir jauns, bet jau diezgan populārs pakalpojums. Permanento pedikīru vai nagu pieaudzēšanu veic ar želeju, akrilu un gēla nagu laku. Pirms nagu pieaudzēšanas nepieciešams izdarīt parasto pedikīru – klasisko, ekspres, aparāta vai spa-pedikīru.

Pašlaik pedikīru var atļauties katra sieviete. Vislielākais pieprasījums tam ir vasaras laikā, kad sievietes valkā atvērtas kurpes un kājām jābūt pievilcīgām. Aukstajā sezonā arī nevajadzētu aizmirst par savām kājām un apmeklēt pedikīra kabinētu ne rētāk kā reizi mēnesī.

Starp citu, šī procedūra ir universāla – to izvēlas ne tikai sievietes, bet arī vīrieši. Daudzi stiprā dzimuma pārstāvji labprāt valkā sandales un iešļucenes, tādēļ kāju izskats tiem ir svarīgs. Pedikīrs vīriešiem kļūst ir ne tikai par kāju un nagu kopšanas iespēju, bet arī aprūpes veidu. Šo higiēnas procedūru vajadzētu veikt regulāri, apmeklējot pedikīra kabinētu.

Mūsdienu pasaulē pedikīrs ir ļoti populāra procedūra. Tas novērš pēdu ādas atūdeņojumu un plaisu pārādīšanos, palīdz pārvarēt bezmiegu, uzlabo asinsriti, atslābina saspringtos muskuļus. Veicot pēdu masāžu, kas ir pedikīra neatņēmama sastāvdaļa, tiek stimulēti refleksogēnie punkti, kuri saistīti ar ķermeņa iekšējiem orgāniem, un uzlabota pašsajūta.

Pedikīrs ietver kāju kopšanas procedūru kompleksu, kas padara Jūsu kājas ne tikai vizuāli kārtīgas un sakoptas, bet arī ievērojami uzlabo Jūsu veselību. Pateicoties pedikīram āda kļūst gluda un maiga, nagiem tiek piešķirts veselīgs izskats, un šādu kāju īpašnieks jūtas lieliski.

Jūs varat izvēlēties jebkuru pedikīra veidu, taču svarīgi atcerēties: par savām kājām nepieciešams rūpēties pastāvīgi un sistemātiski jāapmeklē pedikīra kabinēts. Un varbūt tad Jūs apskaudīs pat Kleopatra!

Saņemt plašāku informāciju un pierakstīties pie mūsu meistariem Jūs varat pa tālruņiem (skat. ”Kontakti”).

 

Pedikīra veidi

KLASISKĀ (EDGE) PEDICĒRA
Visu moderno paņēmienu centrā ir KLASISKĀ (apgrieztā) PEDIKĀCIJA. Līdz šai dienai tā joprojām ir vispopulārākā procedūra, kurā pēdu vispārējais stāvoklis tiek ievērojami uzlabots. Meistars darbu sāk, vannā mērcējot kāju ādu, pievienojot jūras sāli vai garšaugus. Pēc mērcēšanas nagiem tiek piešķirta nepieciešamā forma, kutikulu sagriež ar pincetēm un noņem varžacis un varžacis. Pēc tam pēdai uzklāj mitrinātāju un iemasē. Un procedūra beidzas ar nagu pārklāšanu ar laku. Šī pedikīra metode prasa no pedikīra meistara augstu kvalifikāciju un profesionalitāti, jo tā ietver klienta pēdu apstrādi ar griezējinstrumentiem.
EIROPAS (ĪPAŠI) PEDICĪRA
Atšķirībā no klasiskā pedikīra, EIROPAS (EXPRESS) PEDICĪRA tiek veikta, neizmantojot vannas un griezējinstrumentus. Ekspres pedikīra posmi: nagu gultas apstrāde ar īpašu instrumentu kutikulu mīkstināšanai un noņemšanai, kutikulu pārvieto un noņem ar koka apelsīnu nūju; naglu veidošana; pēdu apstrāde ar īpašu skrubi un raupjas ādas noņemšana ar slīpēšanas asmeni; barojoša krēma uzklāšana uz pēdas un masāža; nagu lakošana. Ekspress pedikīrs ir pilnīgi drošs, jo kutikulu un raupjo ādu noņem, neizmantojot griezējinstrumentu.
Aparatūras pedikīrs
Aparatūras pedikīrs pieņem, ka ir īpašs aparāts ar iespēju uzstādīt rotējošas sprauslas. Kāju ādas apstrāde, kā arī kutikulas noņemšana tiek veikta ar dzirnavu palīdzību ar noteiktu ātrumu. Šī metode ļauj visdelikātāk un uzmanīgāk rūpēties par kāju stāvokli, izslēdzot ievainojumus un griezumus. Aparatūras pedikīrs vienmēr tiek veikts tikai uz sausas ādas.
SPA PEDICURE metode
SPA-PEDICURE metode ietver īpaša skrubja lietošanu kājām, maskas uzklāšanu, masāžu, dažādu zāļu lietošanu, kas var nodrošināt ne tikai kāju veselīgu izskatu, bet arī relaksāciju un atpūtu procedūras laikā.
PASTĀVĪGĀ PEDICĪRA
PASTĀVĪGĀ PEDICĪRA - jauns, bet jau diezgan populārs pakalpojums. Pastāvīgs pedikīrs vai nagu pieaudzēšana uz kājām tiek veikta ar želejas, akrila un želejas laku. Bet pirms nagu pieaudzēšanas jums jāveic parastais pedikīrs - klasiskais, ekspress, aparatūras vai SPA pedikīrs.

Mūsu pakalpojumi

26.11.2019
Shellac pedikīrs

Pedikīrs ar SHELLAC pārklājumu

Pedikīrs ar SHELLAC pārklājumu Sakiet ardievas bojātam pedikīram! Izstrādāti, pamatojoties uz zinātniskajām tehnoloģijām, vadošie skaistumkopšanas industrijā – visi CND izstrādājumi ir iecienītākie pasaules manikīra un pedikīra […]
26.11.2019
Vīriešu pedikīrs

Vīriešu pedikīrs

Vīriešu pedikīrs Tikai tāds vīrietis gūst panākumus, kurš iet pa dzīvi viegli un pārliecinoši. Bet kā var iet ar lepni pacelto galvu, ja ik uz soļa […]
26.11.2019
Aparatpedikīrs

Aparātpedikīrs

Aparātpedikīrs Ja Jums patīk staigāt basām kājām pa silto smilšaino pludmali vai valkāt atvērtos apavus, ļoti svarīgi savlaicīgi parūpēties par kāju skaistumu un veselību. Pēdu āda […]
Tagad pedikīrs ir publiska procedūra, ikviena sieviete to var atļauties. Pedikīri visvairāk tiek pieprasīti vasarā, jo sievietes pastāvīgi valkā atvērtas kurpes, un viņu kājām vajadzētu izskatīties pievilcīgi un glīti. Aukstā sezonā nevajadzētu aizmirst par kājām un noteikti apmeklēt pedikīra istabu vismaz reizi mēnesī.Starp citu, šī procedūra ir universāla, tāpēc pedikīru izmanto ne tikai sievietes, tā ir populāra arī mūsdienu vīriešu vidū. Daudzi vīrieši vasarā dod priekšroku valkājot sandales un čības, tāpēc ļoti svarīgs ir arī viņu izskats un stāvoklis. Pedikīrs vīriešiem kļūst ne tikai par iespēju labi koptām kājām un nagiem, bet arī par metodi to kopšanai, jo pedikīrs, pirmkārt, ir higiēniska procedūra, kas jāveic regulāri, apmeklējot pedikīra kabinetu.Mūsdienu pasaulē pedikīrs ir viena no populārākajām procedūrām. Un tas nav pārsteidzoši. Pedikīrs novērš pēdas ādas dehidratāciju un sāpīgu plaisu parādīšanos, palīdz pārvarēt bezmiegu, uzlabo asinsriti un atslābina saspringtos muskuļus. Pateicoties pēdu masāžai, kas ir neatņemama pedikīra sastāvdaļa, tiek stimulēti neskaitāmi punkti, kas saistīti ar dažādiem ķermeņa orgāniem - ne velti austrumu medicīna šo metodi aktīvi izmanto vairāku iekšējo slimību ārstēšanā.Pedikīrā ietilpst pasākumu kopums pēdu kopšanai, kas ļauj ne tikai padarīt tos vizuāli glītus un koptus, bet arī ievērojami uzlabot viņu veselību. Pateicoties pedikīram, āda uz kājām kļūst gluda un maiga, nagi iegūst veselīgu izskatu, un šādu kāju īpašnieki jūtas lieliski.Lai kādu pedikīra veidu jūs izvēlētos, jums jāatceras, ka ieteicams pastāvīgi rūpēties par kājām un sistemātiski apmeklēt pedikīra istabu, uzticoties speciālistiem veikt šo procedūru. Un tad pat Kleopatra apskaus jūsu kājas!